Артур Хейс предвижда предстоящ срив на пазара поради намаляване на лихвените проценти
Артур Хейс, съосновател на BitMEX, сподели своите размисли за това как първото намаляване на лихвения процент от Федералния резерв на САЩ за последните четири години може да повлияе на пазара на криптовалути – решение, което се очаква от инвеститорите. Линк към оригиналния туит.
На 18 септември Хейс изнесе основната реч на конференцията Token2049 в Сингапур, озаглавена „Размисли за настоящите макроикономически събития“.
Той обсъди плюсовете и минусите на инвестирането в криптовалути в сравнение с държането на държавни ценни книжа с доходност от 5%, като взе предвид възможните промени на пазара, предизвикани от очакваното обявяване на намаляването на лихвения процент от Федералния резерв на 18 септември.
Артур Хейс нарече намаляването на лихвените проценти „колосална грешка“
Преди да обсъди последиците от възможното намаляване на лихвените проценти за криптовалутите, Хейс критикува Федералния резерв за обмислянето на намаляване на лихвите на фона на увеличаващото се издаване на долари и нарастващите държавни разходи.
Бизнесменът изрази мнение, като каза: „Мисля, че Федералният резерв прави колосална грешка, като намалява лихвите в момент, когато американското правителство печата и харчи толкова много пари, колкото никога не е правело в мирно време.“
Хейс разгледа представянето на двойки криптовалути като Ether (ETH), Ethena (ENA), Pendle (PENDLE) и Ondo (ONDO). Той разкри, че освен ONDO, в която каза, че не е инвестирал, той притежава значителни активи във всяка от изброените токени.
Предстои ли възход на Ethereum?
Поради почти нулевите лихвени проценти, инвеститорите може да започнат да търсят доходност другаде, което може да предизвика възход в доходоносните области на криптопазара като ether, USDe на Ethena и BTC staking на Pendle.
Ether (ETH) в крайна сметка би могъл да се възползва от изключително ниските лихви, предлагайки годишна възвръщаемост от 4% при залагане.
Според Хейс, USDe на Ethena, която генерира доходност чрез комбинация от къси перпетуални фючърсни позиции със същата стойност с активи като BTC и ETH, както и BTC staking на DeFi платформата Pendle, която миналата седмица предлагаше плаваща доходност от 45%, също имат потенциал да спечелят от тази ситуация.
Междувременно, може да има по-слабо търсене на токенизирани държавни ценни книжа, които зависят от лихвените проценти.