Първата седмица на Тръмп на поста: Какво може да означава това за крипторегулирането

Докато новоизбраният президент Доналд Тръмп се подготвя за встъпването си в длъжност на 20 януари, криптовалутната общност с нетърпение очаква да разбере дали неговата администрация ще даде приоритет на криптоиновациите. Инвеститорите са оптимистично настроени, че Тръмп ще въведе политики, насърчаващи по-благоприятна регулаторна среда за блокчейн и цифровите активи в САЩ.

Оптимизъм около ключови назначения и изпълнителни действия

Една от основните точки на интерес за криптосектора е номинацията на Тръмп на Пол Аткинс за нов председател на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC). Известен с това, че се застъпва за благоприятни за пазара политики, Аткинс все още се нуждае от потвърждение от Сената, но неговият подход би могъл да бъде от значителна полза за индустрията на цифровите активи.

„Задаването на правилния регулаторен тон е от решаващо значение“, казва Анастасия Плотникова, съосновател и главен изпълнителен директор на Fideum, фирма, фокусирана върху блокчейн инфраструктурата и регулаторните рамки. „Първата седмица може да не донесе драстични промени, тъй като смисленото и всеобхватно законодателство изисква време“, обясни тя.

Съществуват спекулации, че Тръмп може да издаде изпълнителна заповед в началото на своето президентство, за да подчертае ангажимента си към криптовалутната индустрия. Въпреки че пълна директива в първия ден изглежда малко вероятна, Дмитрий Радин, основател на Zekret и главен технически директор на Fideum, очаква положително изявление от Тръмп: „Тръмп обича да прави скандали, а какъв по-добър начин от това да покаже, че е „криптопрезидент“, какъвто обеща да бъде?“

Бъдещето на криптовалутите при управлението на Тръмп

Администрацията на Тръмп може да се заеме със значими предизвикателства за индустрията, като например крипто дебанкирането и по-широките регулаторни бариери. Ранните действия биха могли да включват създаването на работна група или задълбочен преглед на настоящата регулаторна рамка.

Междувременно дългосрочният потенциал на биткойн остава тема на интерес. Адам Бак, съосновател и главен изпълнителен директор на Blockstream, предположи, че Биткойн в крайна сметка може да надхвърли 1 млн. долара за монета, ако Законът за БИТКОИН получи законодателно одобрение. Въпреки това Биткойн първо ще трябва да добави 2 трилиона долара пазарна капитализация, за да достигне 200 000 долара, което ще го превърне във втория по големина актив в света, изпреварвайки Apple.

Макар че незабавни промени са малко вероятни, първите стъпки на Тръмп и неговата администрация биха могли да положат основите на по-благоприятна за иновациите криптосреда в САЩ.

Запознайте се с Яна, нашия експерт по криптовалути с повече от седем години опит. Тя има обширни познания в областта на технологиите, особено в иновативните области на блокчейн и децентрализираните финанси. Яна умее отлично да пише подробни ръководства, известни като бели книги, и да дава съвети по токеномика, които помагат на хората да разберат ..